Nahrávam Udalosti

Portugalsko patrí ku krajinám, ktoré vďaka intenzívnej spolupráci s Anglickom a Španielskom zvládli projektovanie a výrobu technologicky zložitých lisovacích foriem a príslušenstva.

Slovenská obchodná a priemyselná komora, Slovenský plastikársky klaster, portugalské združenia AICEP a CEFAMOL pripravujú platformu na obchodnú, technologickú, prípadne investičnú (Joint Venture) spoluprácu v oblasti spoločných investícií, vývoja, výroby náradia a prípravkov pre lisovanie súčiastok z kovov, gumy, prípadne plastov.

Profil účastníka:
* podnik zameraný na spracovanie kovov, gumy, alebo plastov lisovaním
* nástrojáreň, ktorá chce pracovať na svojom progresívnom rozvoji
* výskumná organizácia, ktorá chce nadviazať dlhodobú spoluprácu
* vysoká škola

Forma podujatia -kombinovaná:
* inovačné fórum 24.11.2021 (prezentácia cca 10 slovenských a 10 portugalských organizácií)
* B2B rokovania od 25.11.2021-1.12.2021

Cieľom aktivity nie sú len krátkodobé obchodné a výrobné kontakty, ale dlhodobejšia spolupráca s cieľom zvýšiť kvalitu výroby foriem v SR, zvýšiť intenzitu spolupráce s firmami a technologickými centrami v Portugalsku, a tým zvýšiť aj kvalitatívnu úroveň ľudských zdrojov v oblasti konštrukcie a výroby foriem v SR.

Zo strany Slovenska sa očakáva prezentácia a zapojenie max.10 organizácií, firiem, inštitúcií, ktoré môžu prezentovať svoje možnosti a definovať svoje očakávania v oblasti vývoja a konštrukcie foriem, výroby foriem, spolupráce vo vzdelávacích a výskumných projektoch.

V prípade, že máte záujem o podujatie, budeme radi ak sa zaregistrujete do 15.10.2021, čím bude umožnené vyhľadať relevantných portugalských partnerov.

Link na registráciu

Kontakt:
SOPK, Ján Václav
Sekcia výrobcov strojov a náradia; Martin Plško;
sopkrktn@sopk.sk, +421905503298

Go to Top