Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Nový termín konania Svetovej výstavy je od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. V dôsledku pandémie COVID-19 prijali organizátori Expo Dubaj rozhodnutie o ročnom odklade.

Buďte súčasťou slovenského pavilónu

Ambíciou národnej expozície je predstaviť Slovensko, ako atraktívnu modernú krajinu dobrých nápadov, ktorá môže ťažiť nielen z tradícií, ale ponúka stále viac kreatívnych myšlienok, inovatívnych vynálezov, kvalitných ľudí a produktov, ktoré sa dokážu globálne presadiť v modernom svete.  V prípade záujmu, prosím, vyplňte krátky online formulár.

O EXPO Dubaj

Vláda Slovenskej republiky uznesením č. 214 z 9. mája 2018 odsúhlasila oficiálnu účasť Slovenskej republiky na Svetovej výstave EXPO Dubaj 2020, ktorá sa bude konať od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Hlavnou témou Expo Dubaj je ‚Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti‘ ako symbol inovácie a progresu. V nadväznosti na hlavnú myšlienku boli vytvorené tri podtémy ‚Príležitosť‘, ‚Mobilita‘ a ‚Udržateľnosť‘.

Svoju účasť na výstave plánuje vyše 200 účastníkov – 180 krajín a taktiež nadnárodné spoločnosti, vzdelávacie inštitúcie a mimovládne organizácie a organizátori očakávajú až 25 miliónov návštevníkov.

Téma Slovenskej republiky

Slovenská republika sa bude na Expo Dubaj prezentovať národným pavilónom na ploche 1550 m2 v rámci tematickej zóny ‚Mobilita‘. Mobilita má byť mostom spájajúcim príležitosti a ľudí, tovary a myšlienky, uľahčujúc tak prístup k poznatkom, inováciám a trhom. Slovensko chce na svetovej výstave EXPO Dubaj predstaviť svetovej verejnosti ucelený vodíkový program a aktivity, ktoré sa v tejto oblasti na Slovensku rozbehli.

Oficiálna web stránka Svetovej výstavy Expo Dubaj

Cieľom slovenskej expozície je vytvorenie príťažlivého priestoru pre prestížnu prezentáciu Slovenska a pre nadväzovanie vzťahov s jednotlivými návštevníkmi, krajinami ako aj obchodnými partnermi.

Nemeškajte túto jedinečnú príležitosť a vyplňte formulár predbežného záujmu.

Pôvodná informácia

 

 

Go to Top