Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Ide o prvý z cyklu webinárov s názvom Udržateľný biznis: trendy a nové príležitosti, ktorý spoločne organizujú Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO), platforma Circular Slovakia a konzultačná spoločnosť SUSTO – Sustainability Tools. V priebehu jesene budeme pokračovať s témami spracovania nefinančného reportu krok za krokom a predchádzanie Greenwashing v komunikácii.

Dátum: 7.9.2021, (utorok)

Začiatok:  09: 30 hod., ukončenie: 13:00 hod. 

Organizátor: SARIO, SUSTO

Kontakt: Marek Kopanický, E: marek.kopanicky@sario.sk 

Cena: BEZPLATNE

Schválením Európskej zelenej dohody (EU Green Deal) sa Európska únia usiluje stať sa uhlíkovo neutrálnou do roku 2050. Fundamentálnym krokom je presmerovanie kapitálových tokov smerom k udržateľnej ekonomike a zelenému podnikaniu. EÚ na tento účel mieni ročne investovať 500 mld. EUR a ďalšie 500 mld. EUR plánuje každoročne aktivizovať v súkromnom sektore. Rozhodujúcim nástrojom sa stane tzv. taxonómia pre udržateľné aktivity, ktorá sa bude postupne zavádzať už od budúceho roka.

Do akej miery ovplyvní plánovaná smernica EÚ o taxonómii a o nefinančnom reportingu podnikanie na Slovensku? Ktoré firmy budú mať naďalej prístup k finančným nástrojom a ktoré nie? Aké informácie budú požadované investormi a bankami za účelom financovania Vášho biznisu a podniku? Akých finančných nástrojov sa to celé vlastne dotkne? Malé a stredné podniky, ktoré budú schopné deklarovať svoju intenzitu udržateľnosti, budú mať konkurenčnú výhodu pri získavaní objednávok od veľkých firiem, ktoré tento proces budú ohlasovať povinne a súčasne aj pri získavaní dotácií či úverov na financovanie zelených investícií.

Cieľom nášho webináru je stručné uvedenie do témy prechodu k udržateľnosti z pohľadu vykazovania výkonu udržateľnosti firmy a priamych finančných dôsledkov na Vaše podnikanie bez ohľadu na to v akom sektore hospodárstva Vaša spoločnosť pôsobí.

Moderátor: Marek Kopanický, konzultant a tímlíder pre inovačné služby OIP SARIO
Hostia:

  • Jan Kurka, Co-founder SUSTO – Sustainability Tools
  • Eva Bučová, Senior Advisor / Chair Sustainability Committee ING (člen Circular Slovakia)

Jan Kurka – je nastupujúcim viceprezidentom Asociácie manažérok a manažérov udržateľnosti v Českej republike a spoluzakladateľom česko-slovenskej konzultačnej spoločnosti SUSTO – Sustainability Tools, v rámci ktorej vedie agendu strategického manažmentu udržateľnosti pre firmy a samosprávy. Disponuje s právnickým vzdelaním,  má dlhoročné skúsenosti s riadením vplyvu českých a slovenských mimovládnych organizácií, obchodných spoločností a samospráv.

Eva Bučová – má viac ako 20 rokov skúseností v rôznych bankových domoch a inštitúciách naprieč celou Európou. V súčasnosti pôsobí v tíme ING Client Coverage v Prahe, pričom sa primárne zameriava na štruktúrovane kapitálu, poradenstvo a udržateľnosť / udržateľné financie. Pôsobí ako predsedníčka Výboru pre udržateľnosť v ING Česká republika a aktívne sa angažuje v rôznych externých iniciatívach, ako je Zmena k Lepšimu alebo Partners4Sustainability v rámci CNOPK.

Registrovať sa môžete do 6. septembra 2021 vyplnením registračného formulára.

 

REGISTRÁCIA

 

Registrovaným účastníkom pošleme prihlasovací kód na WEBINÁR.

 

 

 

Go to Top