Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Jedinečná diskusia v rámci Inkluzívneho filmového festivalu

V spolupráci s Kinom Úsmev Vás srdečne pozývame na podujatie v rámci Inkluzívneho filmového festivalu na tému Zamestnávanie zraniteľných skupín – výhody a výzvy pre zamestnávateľov, ktoré sa uskutoční 17.7.2021 (sobota) so začiatkom o 16:00 hod.

Už túto sobotu v priestoroch terasy Kina Úsmev!

PROGRAM:

O 16:00 sa v panelovej diskusii budú preberať výhody, nevýhody a skúsenosti so zamestnávaním rôznych zraniteľných skupin, pričom diváci sa môžu panelistov priamo pýtať otázky a dostať tak potrebné informácie v prípade záujmu o inkluzívnejšie zamestnávanie vo svojich podnikoch, či organizáciách.

O 17:00 bude nasledovať neformálny networking neziskových organizácií a firiem, kde je možné nadviazať kontakty a priamo umožniť sprostredkovanie zamestnania.

 

ÚČASTNÍCI DISKUSIE:
Eva Jankovičová – CURAPROX

Eva Jankovičová pracuje vo firme CURAPROX od roku 2007. Vo firme si prešla rôznymi pozíciami a momentálne pracuje ako retail manažér, má na starosti všetky predajné miesta, tzv. smile shopy. V týchto obchodoch zamestnávajú pracovníkov so zdravotným znevýhodnením a majú s tým skvelé skúsenosti. Na diskusii bude okrem iného hovoriť o veľkých priateľstvách, ktoré takýmto spôsobom vznikajú.

Dagmar Kočiová – OZ USMEJ SA NA MŇA

Ing. Dagmar Kočiová, ako riaditeľka Občianskeho združenia Usmej sa na mňa, ktorého hlavným cieľom  je inklúzia a kvalitnejší život ľudí so zdravotným hendikepom, má skúsenosti s hľadaním práce pre túto zraniteľnú skupinu, ako aj s prípravou na zamestnanie a úskaliami ich uplatnenia.

Zuzana Eliášová –  SEWN BAGS

Zuzana založila a vedie sociálny podnik Sewn bags, ktorý zamestnáva znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie a zameriava sa na výrobu textilných výrobkov (obalov na tablety, notebooky, peňaženky…), ktoré sú šité zo zvyškov látok, takže tento sociálny podnik má aj silný ekologický rozmer.

Miloš Šiška – Profesia

Miloš vyštudoval psychologické a kariérové poradenstvo pre jednotlivcov s postihnutím na Univerzite Komenského a v súčasnosti pôsobí ako CSR špecialista v spoločnosti Profesia, kde sa venuje téme zamestnávania osôb so zdravotným znevýhodnením.

Diskusiu bude moderovať Jakub Andor – sociálny pracovník, predseda OZ Keď môžem pomôžem a dlhoročný spolupracovník organizácie ETP Slovensko.

Tešíme sa na Vás!

Podujatie je súčasťou Inkluzívneho filmového festivalu Košice, ktorý sa realizuje vďaka Grantom EHP a Nórska, Active Citizens Fund Slovakia a Audiovizuálnemu fondu.

Podujatie sme pre Vás pripravili v spolupráci s Kino Úsmev Košice.

Účasť na podujatí je bezplatná.

Tešíme sa na Vás!

 

REGISTRÁCIA

CELÝ PROGRAM INKLUZÍVNEHO FILMOVÉHO FESTIVALU

Go to Top