Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

V rámci aliancie Ulysseus (www.ulysseus.eu), ktorej je KRK SOPK asociovaný partner a jej satelitného projektu COMPASS štartuje séria webinárov zameraných na aktuálne tematické priority Európskej únie ako digitalizácia, cirkulárna, zelená a strieborná ekonomika, smart mestá, kultúrne dedičstvo a ďalšie. Webináre budú organizovať inovačné huby jednotlivých partnerských univerzít aliancie.

 

Prvý webinár  “Cirkulárna ekonomika a príležitosti pre Európsku zelenú dohodu”, sa uskutoční v pondelok 29.11.2021 o 14:00 hod.

Organizátor: Inovačný hub pre potravinárstvo, biotechnológie a cirkulárnu ekonomiku pri inštitúte MCI | The Entrepreneurial School (Innsbruck)

 

TÉMY:

  • Čo zmení Európska zelená dohoda (Green Deal)? – Cieľom dohody je čeliť klimatickým zmenám, zhoršujúcemu sa životnému prostrediu a transformovať EÚ na modernú a konkurencie schopnú ekonomiku. Udržateľné stratégie, ako napr. prechod na cirkulárnu ekonomiku, umožnia dosiahnuť klimatickú neutralitu a zabránia strate biodiverzity. Zároveň sa zníži tlak na prírodné zdroje a podporí sa udržateľný rast a tvorba pracovných miest.
  • Akým spôsobom dohoda ovplyvní legislatívu v členských krajinách EÚ?
  • Umožní cirkulárna ekonomika zvládnuť tieto výzvy?
  • Ako môžu firmy a univerzity aktívne prispieť k tejto problematike?

Webinár sa bude konať v angličtine a jeho predpokladané trvanie je 1,5 hod.

Účasť je bezplatná.

REGISTRÁCIA

 

Go to Top